Bude dopravné v eshopech zadarmo?

Mám takovou myšlenku. Dopravné v eshopech stojí dnes zhruba 90-120 Kč.  Realná nákladová cena je zhruba někde kolem 70-ti korun řekněme, bavíme-li se o eshopu, který již má objem balíků ve stovkách za měsíc. Zbytek jsou různé další náklady, například zabalení, štítkování a samozřejmě marže eshopu.

Když potřebujete koupit na internetu nějakou drobnost, například usb disk za 300 korun, máte dvě možnosti – v té první dáte 100 Kč za dopravu, zavolá vám kurýr, že si nemáte nic plánovat mezi 13 a 15 hod nebo na chalupu pojedete až v sobotu a ráno si zajdete vystát frontu na poštu. Druhá možnost je, že půjdete do nejbližšího krámu a koupíte si stejný disk ne za 300 ale za 450 a nic neřešíte.

No a teď jak by to mohlo fungovat. Koupíte si v eshopu disk za 300 korun. K ceně se vám připočte 70 korun za dopravu. Kolem vás je několik obchůdků s potravinami, tak si jeden vyberete a tam si to necháte doručit. Až jdete večer z práce, stavíte se tam, vyzvednete zásilku a uděláte tam nákup. Vytáhnete kupón a obchodník vám z nákupu odečte 70 korun. Můžete to do nekonečna opakovat, na internetu nakoupíte spotřební zboží za nejlevnější ceny a necháte si to zadarmo přívést tam, kam si chodíte pro rychloobrátkové potraviny. Je to win-win situace pro obchodníka, eshop i zákazníka.

Myslím, že to za pár měsíců nebo let může takto docela dobře fungovat.

This entry was posted on Thursday, July 5th, 2012 at 3:54 pm and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

One Response to “Bude dopravné v eshopech zadarmo?”

  1. Erin Weglarz Says:

    You made some respectable factors there. I appeared on the web for the issue and located most individuals will associate with with your website.